23 Nisan, 2008

haydi siz de fikirlerinizi tüm dünyaya paylaşın

Hatırlarsanız ilkyazımda blog yazma hastalığına yakalandığımı söylemiştim. Şimdi ise evet çok okuyorum ama yazma işine gelince çok dikkatli oluyorum kalemimden çıkanın arkasında olmak, bloğun çizgisinden sapmamak ve diğer işlerimden dolayı bazen blog yazmakta zorluklar yaşıyorum. Bilmiyorum bu benim fikrim bana göre bir bloğun bir çizgisi olmalı ve faydası olacağına inandığımız makaleleri yazılması gerektiğine inanıyorum. Blog yazmanın en belirgin sebebi hep paylaşmak oluyor. Fikirlerimizi paylaşmak kendi iç dünyamızı bütün dünyaya ya haykırmak gerçekten güzel bir duygu. Peki, bu nasıl olacak hem bir çizgide blog yazalım diyorum hem de bütün her şeyi paylaşalım diyorum. Biraz düşündükten sonra galiba cevabı mümkün olabilir nasıl mı?

Her şey paylaşım dedik evet elbette bütün dikkatimizi kendi bloğumuza vermemiz gerekir ama unutmayın ki sizin gibi birçok blog yazarı var hepsi sizin gibi aynı duyguyu yaşıyor. Kendim matematikçiyim elbette matematik hakkında yazılar yazabilirim blogohbe.com buna pek uygun olmadığı için bir tane daha blog yazmak gerekiyor. İyi de birçok bloğu idare edecek bir gücüm yok ki, hem fazla sıklıkla yazmayacağım için de pek gerekli bulmuyorum. Geriye tek çözüm kalıyor matematik hakkındaki bloglara yazı göndermek. Evet yanlış duymadınız beğendiğiniz ve ilgi duyduğunuz bloglara yazı gönderebilirsiniz inanın bu onların hoşuna gider. Peki, biz bu şekilde yaparsak neler olacak
*Bir çizgide hiç aralık vermeden bloglayan birçok blog bulacağız.
*Sizin blog hiçbir zaman ölmeyecek yani bloğunuz size bağlı olmayacak onu yaşatacak olanlar var olacaktır.
*Dahası mı belki siz güzel paylaşımlarınızdan gelir elde edebilirsiniz nasıl mı? cevabı elbet bir gün verecek olan vardır.
*Siz içinizdeki her şeyi dökerken arkadaş edinirsiniz, kariyer yaparsınız ve bloğunuz çizgisinden sapmayacak.

Ben söylediklerimin ilkini yaptım ve geresi de gelmesi dileğimdir.

Hiç yorum yok: